Kde leží Val di Fiemme

11. srpna 2017 v 16:43
Oblast údolí Fleimstal, spíše známá pod italským názvem Val di Fiemme, patří k nejoblíbenějším lyžařským oblastem v celé Itálii. Populární resort pro zimní, ale konec konců i letní, aktivní dovolenou se nalézá v italském regionu Trentino - Alto Adige východním směrem od dálnice, spojující města Trento a Bolzano. Turistům, kteří sem zavítají během zimních měsíců, je tu k dispozici řada prvotřídních sjezdařských areálů a pestrá síť tras pro běžecké lyžování.


O tom, že Fleimstal je z pohledu severského lyžování skutečně jedinečnou oblastí svědčí i skutečnost, že se tady v letech 1991 a 2003 konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování. Pravidelně jsou zde pořádány závody v rámci Světového poháru v běhu na lyžích a od roku 2007 je Val di Fiemme dějištěm závěrečných dvou etap série závodů Tour de Ski.
Není bez zajímavosti, že v nedalekém Val di Fassa a i v samotném Ve Val di Fiemme běhá proslulý dálkový závod na běžkách s názvem Marcialonga. Jde o jeden z nejmasovějších závodů na celém světě a každým rokem se jej vedle profesionálních běžců účastní též tři až čtyři tisíce amatérských lyžařů.


Dominantu celé oblasti Val di Fiemme tvoří svými 2.842 metry nad mořem severní masiv Latemaru. Pokud se rozhodnete v průběhu zimy cestovat vlastním vozem právě sem, do údolí se určitě nevydávejte bez sněhových řetězů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama