Co Val di Fiemme nabízí svým návštěvníkům

11. srpna 2017 v 17:18
Nad městečkem Predazzo se rozkládá skiareál Ski Center Latemar. Ten nabízí lyžování z vrcholu Monte Angelo, jež se nalézá v nadmořské výšce 2.357 metrů nad mořem. Přímo ze severního okraje Predazza se dá vyjet dvousedačkovou lanovkou na Doss Capel do nadmořské výšky 2.266 metrů. Tady se pak před lyžaři otevírá lyžařský karusel pod vrcholem Latemar. Ten se tyčí do výšky 2.752 metrů nad mořem.


V údolí pod ním se kromě již zmiňovaného Predazza nalézají i městečka Pampeago a Obereggen. I z nich je možné se dostat lanovkou na lyžování do oblasti Ski Center Latemar. Pestrou nabídkou ubytovacích kapacit pak doplňuje celá řada dalších vesniček podél údolí.
Dalo by se říci, že centrem všeho dění ve Val di Fiemme je město Cavalese. Místní hotely, penziony a další ubytovací zařízení, a to ať už ty luxusnější a pochopitelně dražší, tak i ty levnější, poskytují svým hostům potřebný komfort. Cavalese je spojeno s tragickou událostí z roku 1998, kdy zde došlo k havárii lanovky, která vedla ve výšce přes 200 metrů nad údolím říčky Avisio. V současnosti je v provozu lanovka nová, které kopíruje údolí ve výšce jen několika metrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama