Alpské lyžování ve Val di Fiemme

11. srpna 2017 v 17:20
Lyžařské areály napříč celým údolím Val di Fiemme nabízí lyžařům dokonale upravené sjezdovky, moderní dopravní infrastrukturu s velkou přepravní kapacitou, nadprůměrné množství slunečných dnů a to vše je zasazeno do nádherné přírody a majestátných štítů Dolomit. Milovníci alpského lyžování se ve Fleimstalu mohou těšit na celkem více než 100 kilometrů sjezdovek. Lyžaři se mohou věnovat svému oblíbenému sportu na 41 modrých sjezdovkách, 40 červených a 14 černých tratích.


Přepravu lyžařů na svahy tady zajišťuje 10 vleků, 28 sedačkových a 7 kabinkových lanovek. Celková přepravní kapacita lanovek a vleků ve Val di Fiemme dosahuje úctyhodného čísla 73 000 osob za hodinu. Kromě vysoké přepravní kapacity patří lanovky ve Fleimstalu k nejmodernějším zařízením v Evropě.
Na zdejších sjezdovkách si užijí všechny skupiny lyžařů, od úplných začátečníků až po zkušené sjezdaře. Návštěvníci Val di Fiemme si budou moci užívat skvělého lyžování jak na modře značených a technicky nenáročných tratích, tak také na velkém procentu náročných červených a černých sjezdovek.


K nejoblíbenějším skiareálům patří Alpe Cermis. Celý areál nabízí celkem 25 kilometrů tratí nejrůznějších délek a obtížností. Zkušení sjezdaři si určitě dokonale užijí na tratích Olympia I. a Olympia II., na níž navazuje nově vybudovaná Olympia III. Milovníci adrenalinových zážitků a sportovní jízdy pak mohou vyzkoušet sjezd z vrcholu Pala di Santa v již zmiňovaném lyžařském areálu Ski Center Latemar. Ten se šplhá do nadmořské výšky 2.700 metrů a je z něj nádherný výhled po okolí. Kromě toho vede do údolí směrem na Obereggen ještě jedna červená trať.


Na své si v údolí Fleimstal přijdou i milovníci snowboardingu a freestylového lyžování. Prakticky v každém areálu je udržován snowpark s kvalitním vybavením a množstvím nejrůznějších atrakcí, překážek, railů a skoků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama