Srpen 2017

Běžecké lyžování a závod Marcialonga

11. srpna 2017 v 17:38
Zdatní běžkaři se mohou v oblasti Val di Fiemme a Val di Fassa zúčastnit proslulého závodu Marcialonga. Jde o dálkový běh na 70 kilometrů po trati, která vede údolím podél toku říčky Avisio. Stopa vede ze severovýchodně položené Moeny přes Predazzo až do Cavelese. Běžcům se v okolí tratě naskýtá nádherná podívaná na nádhernou zimní krajinu. Závod se tradičně koná poslední lednovou neděli.


Kromě sjezdového a běžeckého lyžování nabízí resort aktivním návštěvníkům řadu dalších sportů. K nim patří sáňkování, bruslení na přírodních a krytých kluzištích, plavání v krytém bazénu, paragliding, jízdu na sněžných skútrech, výlet na sněžnicích a mnoho dalších.

Alpské lyžování ve Val di Fiemme

11. srpna 2017 v 17:20
Lyžařské areály napříč celým údolím Val di Fiemme nabízí lyžařům dokonale upravené sjezdovky, moderní dopravní infrastrukturu s velkou přepravní kapacitou, nadprůměrné množství slunečných dnů a to vše je zasazeno do nádherné přírody a majestátných štítů Dolomit. Milovníci alpského lyžování se ve Fleimstalu mohou těšit na celkem více než 100 kilometrů sjezdovek. Lyžaři se mohou věnovat svému oblíbenému sportu na 41 modrých sjezdovkách, 40 červených a 14 černých tratích.


Přepravu lyžařů na svahy tady zajišťuje 10 vleků, 28 sedačkových a 7 kabinkových lanovek. Celková přepravní kapacita lanovek a vleků ve Val di Fiemme dosahuje úctyhodného čísla 73 000 osob za hodinu. Kromě vysoké přepravní kapacity patří lanovky ve Fleimstalu k nejmodernějším zařízením v Evropě.

Co Val di Fiemme nabízí svým návštěvníkům

11. srpna 2017 v 17:18
Nad městečkem Predazzo se rozkládá skiareál Ski Center Latemar. Ten nabízí lyžování z vrcholu Monte Angelo, jež se nalézá v nadmořské výšce 2.357 metrů nad mořem. Přímo ze severního okraje Predazza se dá vyjet dvousedačkovou lanovkou na Doss Capel do nadmořské výšky 2.266 metrů. Tady se pak před lyžaři otevírá lyžařský karusel pod vrcholem Latemar. Ten se tyčí do výšky 2.752 metrů nad mořem.


V údolí pod ním se kromě již zmiňovaného Predazza nalézají i městečka Pampeago a Obereggen. I z nich je možné se dostat lanovkou na lyžování do oblasti Ski Center Latemar. Pestrou nabídkou ubytovacích kapacit pak doplňuje celá řada dalších vesniček podél údolí.

Kde leží Val di Fiemme

11. srpna 2017 v 16:43
Oblast údolí Fleimstal, spíše známá pod italským názvem Val di Fiemme, patří k nejoblíbenějším lyžařským oblastem v celé Itálii. Populární resort pro zimní, ale konec konců i letní, aktivní dovolenou se nalézá v italském regionu Trentino - Alto Adige východním směrem od dálnice, spojující města Trento a Bolzano. Turistům, kteří sem zavítají během zimních měsíců, je tu k dispozici řada prvotřídních sjezdařských areálů a pestrá síť tras pro běžecké lyžování.


O tom, že Fleimstal je z pohledu severského lyžování skutečně jedinečnou oblastí svědčí i skutečnost, že se tady v letech 1991 a 2003 konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování. Pravidelně jsou zde pořádány závody v rámci Světového poháru v běhu na lyžích a od roku 2007 je Val di Fiemme dějištěm závěrečných dvou etap série závodů Tour de Ski.